Default welcome msg!

Plecaki przedszkolne

Plecaki dla przedszkolaka

Wielu rodziców zastanawia się czy plecak do przedszkola jest w ogóle potrzebny. Otóż jest to bardzo ważny element wyposażenia dla naszej pociechy, bo to właśnie do plecaka może włożyć swoją ulubioną maskotkę do zabawy lub leżakowania, zapakować przekąskę lub napój czy po prostu poczuć się jak uczeń ze swoim pierwszym plecakiem przedszkolnym. Przy okazji już od najmłodszych lat dziecko wyrabia w sobie nawyk pamiętania o spakowaniu potrzebnych mu rzeczy i noszenia plecaka. A ten, opatrzony wizerunkiem bohaterów jego ulubionej bajki czy filmu, bądź przypominający pluszową maskotkę, będzie prawdziwym powodem do radości. W ofercie naszego sklepu znajdą Państwo plecaki dostosowane do potrzeb każdego przedszkolaka.

Powrót do  Plecaki

Brak produktów odpowiadających zapytaniu.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze plecaka?

Po pierwsze na wielkość. Plecaki dla dzieci w wieku przedszkolnym nie powinny być za duże. Optymalna wysokość to około 30 cm. Większy będzie dla malucha za dużym obciążeniem. Zwróćmy również uwagę na to, co dziecko będzie nosić w plecaku, aby strój gimnastyczny czy maskotka na pewno się w nim zmieściły.

Materiał z jakiego wykonany jest plecak dla przedszkolaka. Chodzi o trwałość i solidność, aby przy dziecięcych zabawach na placu zabaw lub w czasie wycieczki plecak nie uległ uszkodzeniu. Sprawdźmy szwy oraz suwaki, a także szelki w plecakach na większe obciążenia, aby były odpowiednio grube i najlepiej wzmacniane wewnętrznie gąbką. Dzięki temu zwiększamy komfort noszenia plecaka na ramionach.

Waga plecaka przedszkolnego. Sam pusty plecak powinien być możliwie najlżejszy, gdyż z obciążeniem waga nie powinna przekraczać 10% wartości masy ciała naszego dziecka. Zbyt obciążony plecak dziecięcy będzie negatywnie oddziaływał na kręgosłup naszych pociech.

Ponadto żaden z rodziców nie chce, by jego dziecko nabawiło się skrzywienia kręgosłupa, dlatego zwracajmy uwagę i nauczmy je, aby nosiło plecak na obu ramionach. W ten sposób ciężar plecaka rozłoży się równomiernie na oba ramiona. Alternatywną opcją będzie zakup plecaka na kółkach, szczególnie polecany dla rodziców, którzy planują wykorzystanie go także na etapie wczesnoszkolnym. W ten sposób ochronimy nasze dziecko przed wadami postawy. Jednakże wcześniej warto dowiedzieć się, czy są one akceptowane w przedszkolu, do którego uczęszcza nasze dziecko.

Wygląd plecaka dla przedszkolaka

Wygląd plecaka jest to już kwestia bardzo indywidualna. Dla dziewczynek znajdziemy plecaki do przedszkola w formie lalek lub pluszowych maskotek Ty Gear, z motywem Świnki Peppy, Soy Luny, Krainy Lodu, Trollami i wiele innych. Dla chłopców możemy wybierać spośród plecaków z ulubionym klubem piłkarskim, Gwiezdnymi Wojnami, superbohaterami (Spiderman, Kapitan Ameryka, itd.) oraz Psim Patrolem. Najważniejsze, aby dziecko chętnie zabierało swój plecak na niezapomniane przygody w przedszkolu.