Bajkowy blog - PASiKOT.pl

Zapraszamy na www.PASiKOT.pl

Przygody bohaterskich piesków – Psi Patrol

Już od 2013 roku ogromną popularnością wśród dzieci cieszy się serial animowany Psi Patrol, który opowiada o przygodach bohaterskich szczeniaków: Marshall’a, Rubble’a, Chase’a, Rocky’ego, Zumy i Skye. Ich opiekunem jest ośmioletni chłopiec Ryder, który pomaga im organizować akcje ratunkowe gdy ktoś potrzebuje ich pomocy.

Czytaj dalej

„Idzie niebo ciemną nocą”: Pościel dziecięca w kolorowych odsłonach

Każda Mama wie, że usypianie dziecka to rytuał, któremu towarzyszyć powinna kołysanka lub bajka, miękka pierzyna i buziak na dobranoc. Po dniu pełnym zabaw i przygód, miło jest wtulić się w poduszkę, słuchając spokojnego głosu Mamy.

Czytaj dalej

Parasolki dla dzieci – kolorowa jesień w szafie Twojego dziecka

Wraz z nadejściem jesieni nadchodzą deszczowe dni. Nie oznacza to jednak, że „w czasie deszczu dzieci się nudzą” – wręcz przeciwnie! Jesień to czas zbierania kasztanów i żołędzi, tworzenia bukietów z żółtych i czerwonych liści oraz radosnego przeskakiwania kałuż podczas rodzinnych spacerów

Czytaj dalej

Zabawki dla chłopców – prezenty dla małych i dużych

Dzieciaki uwielbiają prezenty, dlatego wybierając urodzinową niespodziankę, prezent komunijny lub prezent świąteczny dla dziecka, postaraj się o to, aby wybrać zgodnie z wiekiem dziecka i jego upodobaniami. Poznaj najlepsze pomysły na prezenty dla chłopców.

Czytaj dalej

Zabawki kreatywne – rozwiń umiejętności swojego dziecka

Gdy Twoje dziecko ma już kilka lat, pewnego dnia wchodzisz do jego pokoju i zauważasz, że wszechobecne zabawki zaanektowały już niemal wszystkie wolne przestrzenie. Czas na przegląd, czystki i pewne wnioski. Masz wtedy chwilę na to by zastanowić się, które zabawki faktycznie stały się ulubionymi towarzyszami dziecięcych zabaw, a które spędziły najwięcej czasu kurząc się na półce. Dlaczego tak jest? Dlaczego część zabawek jest interesująca jedynie przez dzień, dwa, może tydzień, a inne fascynują dziecko miesiącami?

Czytaj dalej

Wyprawka szkolna: artykuły szkolne dla pierwszoklasisty

Zanim Twoje dziecko rozpocznie naukę w szkole, przed Wami niezmiernie ważne zadanie – przygotowanie wyprawki szkolnej. To zadanie wcale nie musi sprawiać większych trudności, ani stanowić dużego wydatku. Wystarczy mądrze zaplanować zakupy, a kompletowanie wyprawki szkolnej będzie dla Ciebie i dziecka czystą przyjemnością.

Czytaj dalej

Prezenty dla mniejszych i większych Księżniczek

Jeśli zastanawiasz się jaki prezent dla dziecka kupić, lub masz problem z wybraniem prezentu, który zachwyci małą dziewczynkę, koniecznie sprawdź podpowiedzi jakie dla Ciebie przygotowaliśmy. Bez względu na to czy wybór dotyczy prezentu urodzinowego, prezentu na komunię czy prezentów na Święta dla dzieci, pomożemy Ci wybrać najlepszy podarunek na wyjątkową okazję.

Czytaj dalej

Za oknem pada? Poznaj 5 sposobów na kreatywne zabawy z dziećmi

Nie od dziś wiadomo, że polska aura należy do bardzo kapryśnych. Nierzadko zdarza się, że nawet podczas wakacyjnych miesięcy, zamiast żaru z nieba leje się ulewny deszcz.
Niestety, największe wyzwanie pojawia się wtedy, kiedy pogodowe kaprysy dotykają nas podczas wakacyjnego urlopu.

Czytaj dalej

Jak chronić skórę dziecka przed słońcem?

Jeśli planujesz wakacje z maluchem, już dziś pomyśl o odpowiedniej ochronie przeciwsłonecznej. Skóra dzieci jest bowiem zdecydowanie delikatniejsza niż skóra dorosłych, a co za tym idzie łatwiej i szybciej ulega poparzeniom.

Czytaj dalej

Twój maluch uwielbia pływać? Zobacz jakie akcesoria sprawią mu najwięcej radości

Większość dzieci wręcz uwielbia pływanie. W basenie, morzu, dmuchanym baseniku czy… własnej wannie. Letnie miesiące to prawdziwa gratka dla małych pływaków. Zwłaszcza tych, którzy będą mieli okazję spędzić wakacje właśnie nad wodą.

W artykule podpowiemy, jakie akcesoria wywołają zachwyt na twarzach dzieci, które uwielbiają zabawy w wodzie.

Czytaj dalej

Page 1 of 2

Powered by WordPress & Theme by Anders Norén