Jak wybrać prezent dla dzieci na Mikołaja?

Grudzień to czas wyczekiwania przez wszystkich świątecznej atmosfery, wigilijnej kolacji i spotkań przy choince. Dla dzieci natomiast to w dużej mierze wyczekiwania na wymarzone prezenty na Mikołaja oraz oczywiście prezenty na gwiazdkę. Warto o nich pamiętać, bowiem nawet drobny upominek z tej okazji, wywoła na twarzy każdego dziecka, wielki uśmiech. Co roku jednak głowimy się nad tym jaki prezent na Mikołajki dla dzieci wybrać? Poniżej przedstawiamy kilka sprawdzonych pomysłów, które zachwycą każde dziecko.

Zabawki na Mikołaja – prezenty, które dzieci lubią najbardziej

Oczywiście – zabawka, to prezent, który ucieszy każde dziecko. Zastanówmy się zatem, jakie zabawki dla dzieci na Mikołaja możemy wybrać? Wiele zależy od wieku dziecka, dla którego szukamy prezentu oraz rzecz jasna kwoty pieniężnej, którą chcemy przeznaczyć na prezent, czy też płci dziecka. Jeżeli znamy ulubioną bajkę naszego malucha, poszukajmy czegoś w jej stylu.

Większość chłopców na pewno będzie zachwycona gadżetami z samochodzików, lub z bajki Auta. Dla najmłodszych, raczkujących lub dopiero stawiających pierwsze kroki dzieci, dobrym pomysłem będą puzzle piankowe z podobizną Zygzaka Mc-Queena, na których maluch będzie spędzał większość dnia i podejmie pierwszy próby koordynacji ruchowej. Natomiast nieco starsi chłopcy z pewnością zachwyceni będą sterowanym samochodem ze świecącymi światłami, którym to będą mogli pokonywać tory wyścigowe po całym domu.

Z kolei dla kilkuletniej dziewczynki dobrym pomysłem na prezent będą maskotki z motywem My Litte Pony Rarity. Urocze kocyki, z kolorową grzywą i ogonem, wywołują radość na twarzy każdego dziecka. Jedną z ulubionych zabaw kilkulatek jest też zabawa w kuchnię i gotowanie. Do tego dobrym gadżetem będzie zestaw filiżanek, z kultowej bajki Gdzie jest Dory, połączone w zestaw z bańkami mydlanymi, jak poniżej:

Bańki mydlane z zestawem do herbaty „Gdzie jest Dory”?

W ramach wdzięczności za tak wspaniały prezent, na pewno otrzymamy pyszną, świeżo zaparzoną herbatę w eleganckim kubku, od dumnej, początkującej Pani domu.

Połącz zabawę z nauką

Jeżeli chcemy by podarowany prezent mikołajkowy uczył dziecko kreatywności i skupienia pomyślmy o zabawkach interaktywnych lub kreatywnych. Mogą być to tradycyjne puzzle, na przykład z podobizną popularnych Trolli, które pochłoną nasze dziecko na dobrych parę godzin i rozwijając kreatywność, poprawią zdolności manualne i kształtują rozwój intelektualny:

Puzzle z postaciami z bajki Trolle

Puzzle Trolle 104 elementy

Natomiast dla najmłodszych dzieci warto wybrać puzzle 3D Togglerz rozwijające u dziecka wyobraźnie przestrzenną. Puzzle to też dobry pomysł jeżeli interesują nas tanie prezenty na Mikołaja. Ich wartość nie przekracza zwykle kilkunastu złotych, więc szukając prezent dla dzieci do 20 zł warto się na nie zdecydować.

Jak wybrać praktyczny prezent na Mikołaja?

Oczywiście nie każdy prezent dla dziecka na Mikołaja musi być zawsze zabawką. Warto pomyśleć nad zainteresowaniami maluchów, zwłaszcza jeśli są to już nieco starsze dzieci, uczęszczające do przedszkola lub szkoły. Może mają swoją pasję lub rozpoczynają ćwiczenia dyscypliny sportowej? Jeśli tak, to dla początkujących pływaków dobrym wyborem może być zestaw do pływania Psi Patrol. Zestaw ten zawiera cztery elementy w postaci: materaca, koła, rękawków pływackich, a także piłkę. Z takiego pływackiego zestawu Twoje pociecha skorzystają zarówno na nauce pływania, jak i podczas rodzinnego wyjazdu nad morze.

Z kolei młodsze dzieci wyposażmy w ich pierwsze profesjonalne zestawy obiadowe – tj. kolorowe talerzyki i sztućce z motywami ulubionej bajki. Na pewno obiad podany na talerzyku Star Wars będzie smakował dużo lepiej, niż na tradycyjnym talerzu. Taki plastikowy talerzyk, to idealny prezent dla niejadka!

Jaki prezent kupić dla małego ucznia?

Jeśli nasze dziecko chodzi już do szkoły lub szukamy mikołajkowego prezentu dla uczniów w klasie, wybierzmy coś co przyda się w codziennej nauce. Do wyboru mamy np. przybory szkolne z uwielbianym przez dzieci motywem Gdzie jest Dory?:

Przybory szkolne z postaciami z bajki Gdzie jest Dory?

Przybory szkolne – Gdzie jest Dory?

Zestaw ten zawiera m.in. takie przybory, jak: linijkę, temperówkę, gumkę, ołówek, a także notes.

Pamiętajmy że nauka w otoczeniu gadżetów wywołujących u dzieci pozytywne skojarzenia przebiega łatwiej, a dzieci chętniej się jej podejmują. Jeżeli dzieci są na etapie nauki godzin lub już ją opanowały, dobrym pomysłem będzie zakup zegarka na rękę Miraculum: Biedronka i Czarny Kot. Taki bajkowym motyw ulubionego bohatera na ręce dziecka doda mu pewności siebie, a sam zegarek sprawi, że dziecko poczuje w sobie namiastkę dorosłości i odpowiedzialności. Taki prezent na Mikołaja dla dzieci w wieku szkolnym to sprawdzony pomysł.