Idealny prezent na roczek dla chrześnicy i chrześniaka

Wybór na rodzica chrzestnego jest dla każdego z nas jednym z największych wyróżnień i radości, ale wiąże się też na pewno z poczuciem odpowiedzialności. Gdy prezent na chrzest będziemy mieli już za sobą, to kolejny testem będzie wybór oryginalnego prezentu na roczek dla chrześnicy bądź chrześniaka. Odpowiednim prezentem będziemy chcieli zadbać zarówno o radość dziecka, jak i przecież zadowolenie wśród samych rodziców. Z tego względu należy wybrać coś nietuzinkowego i o najwyższej jakości, a takie propozycje znajdziecie oczywiście w naszym sklepie.

Z pewnością warto postawić także na upominek, który będzie przydatny i praktyczny już w niedalekiej przyszłości naszego chrześniaka bądź chrześnicy. Zanim bowiem się obejrzymy, to bardzo szybko minie nam czas, który upłynie między pierwszymi, a drugimi urodzinami dziecka. Co naturalne nieco mniejszy problem będzie stanowił prezent na roczek dla dziewczynki od chrzestnej, niż to samo zadanie przypadające chrzestnemu i na odwrót. Poniżej znajdziecie zatem propozycje, które z pewnością ułatwią Wam to zadanie.

Prezent na roczek dla chrześniaka

Klocki – taki będzie zapewne pierwszy pomysł na prezent na roczek od chrzestnego, co jest absolutnie naturalne, bowiem praktycznie każdy chłopiec od małego próbuje coś tworzyć i budować. Nawet jeżeli jeszcze maluch nie w tej chwili, to lada moment będzie gotów by próbować ułożyć pierwsze podstawowe zestawy, co pomoże w rozwoju jego wyobraźni i twórczego myślenia. Doskonałym wyborem będzie zatem zestaw Mega Blocks First Builders, który składa się z niewielkiej liczby siedmiu elementów, a może służyć dziecku za doskonałą zabawę jeszcze parę następnych lat:

First Builders

Mega Blocks First Builders – klocki 7 elementów

Innym pomysłem może być na przykład prześcieradło z gumką Zwierzogród 90 x 200 cm, które będzie oryginalną koncepcją na prezent na roczek od chrzestnej:

Prześcieradło z gumką Zwierzogród - rozmiar: 90x200 cm

Prześcieradło 90×200 cm – z gumką Zwierzogród

Bardziej typowym, lecz na pewno sprawdzonym prezentem będzie 30 cm Maskotka pluszowa Kubuś Puchatek w wersji Kubuś czy pluszowy Tygrysek:

Kubuś Puchatek 30 cm maskotka pluszowa

Maskotka pluszowa Kubuś Puchatek 30 cm

 

Tygrysek 30 cm - maskotka pluszowa z bajki Kubuś Puchatek

Maskotka pluszowa Tygrysek 30 cm

Te pluszaki mogą okazać się ukochaną maskotką dziecka, którą zatrzyma na wiele lat, tak jak zapewne wielu z nas trzyma jeszcze na półce ulubionego pluszaka z dzieciństwa.
Dla urozmaicenia można także postawić na miękką i miłą w dotyku maskotkę z grzechotką na spirali lew Fisher Price, która na pewno zaintryguje chrześniaka i wywoła szeroki uśmiech na jego buzi:

Lew Fisher Price - maskotka z grzechotką na spirali

Maskotka z grzechotką na spirali – lew Fisher Price

Prezent na roczek dla chrześnicy

Decydując się na maskotkę dla dziewczynki na pewno sprawdzonym i pewnym rozwiązaniem będzie wykonany z przyjaznego materiału oraz mięciutki miś. Przykładowo maskotka pluszowa miś Princess Baby TY, czy też maskotka pluszowa miś Humphrey Attic Treasures:

Miś Princess Baby - 24 cm Maskotka pluszowa

Maskotka pluszowa miś Princess Baby 24 cm

 

Humphrey Attic Treasures - Maskotka pluszowa miś

Maskotka pluszowa miś Humphrey Attic Treasures 24 cm

Pobudzająca jeszcze więcej zmysłów może się okazać także maskota grająca miś Fisher Price:

Grająca maskotka - miś Fisher Price - rozmiar 26 cm

Miś – maskotka grająca Fisher Price

Podążając mniej typowym tropem i chcąc pobudzić ciekawość dziecka można postawić na duże i 6-elementowe Puzzle piankowe Frozen – Kraina Lodu, które chrześnica może ułożyć z drobną pomocą rodzica i zachwycać się kolorowymi obrazkami. Ułożona mata stanowi także doskonały dodatek funkcjonalny i może się okazać ulubionym miejscem zabaw dziecka:

Kraina Lodu Puzzle piankowe Froze

Puzzle piankowe Frozen – Kraina Lodu

Jeszcze bardziej oryginalnym pomysłem będzie łatwy do założenia namiot My Little Pony, który może stanowić niespodziewany prezent na roczek dla dziewczynki od chrzestnego. Prawie każde dziecko uwielbia wchodzić pod kocyk, czy próbuje chować się pod łóżkiem, więc będzie to na pewno strzał w dziesiątkę, który posłuży maluchowi jeszcze przez długi czas:

Namiot My Little Pony

Namiot z postaciami z bajki My Little Pony

Z pewnością powyższymi, niebanalnymi pomysłami na prezent zaskoczymy rodziców swojego chrześniaka/swojej chrześnicy!

Wyjątkowy prezent na roczek

Bez względu na co się zdecydujemy pamiętajmy, jak wyjątkowa jest to okazja i prezent na pierwsze urodziny okazuje się często pamiątką na lata, którą kiedyś z sentymentem będziecie wspominać z chrześniakiem lub chrześnicą. Wyboru należy zatem dokonywać z pełnym przekonaniem, by nie rozczarować siebie, rodziców, ani co najważniejsze samego dziecka.