Jak dobrze wybrać zabawkę dla 3-letniego dziecka?

Wraz z ukończeniem trzeciego roku życia, dziecko zaczyna powoli wyrastać z najprostszych zabawek. Interesują go nowe rzeczy, poznaje coraz więcej słów i jeszcze chętniej angażuje się w nieznane wcześniej aktywności. W tym okresie wciąż lepiej unikać zabawek abstrakcyjnych i wymagających, jednak prezent nie powinien być przesadnie dziecinny. Wybierając zabawki dla trzylatka chłopca lub dziewczynki, warto pamiętać także o ich indywidualnych potrzebach i upodobaniach.

Jakie zabawki dla trzylatka będą najlepsze?

W wieku trzech lat, chłopcy często zaczynają poszukiwać pierwszych pozytywnych wzorców do naśladowania. Obok rodziców i wychowawców, rolę tę doskonale spełniają odważni bohaterowie ulubionych bajek. Maskotka Boba Budowniczego lub maskotka Rocky’ego z Psiego Patrolu może stać się wspaniałym towarzyszem zabawy.

Miękka i miła w dotyku Maskotka Bob Budowniczy

Leo – Maskotka Bob Budowniczy 28 cm.

 

Maskotka mini z bajki Psi Patrol Rocky

Rocky – Maskotka mini Psi Patrol

Pluszowe zabawki dla 3 latka wykonywane są ze szczególną dbałością o szczegóły, dzięki czemu każdy miłośnik bajek z pewnością rozpozna w nich ukochanych bohaterów. W chłopięcym kąciku zabaw nie powinno też zabraknąć różnych akcesoriów zachęcających do podejmowania aktywności fizycznej. Przykładem idealnej zabawki dla 3 letniego chłopca może być piłka z wizerunkiem Batamana i Supermana, która pozwoli mu zaprzyjaźnić się ze sportem oraz zachęci do częstszego opuszczania czterech ścian:

Piłka z wizerunkiem Batmana i Supermana

Piłka Batman vs Superman 6,3cm

Jaką zabawkę wybrać dla trzyletniej dziewczynki?

Trzyletnie dziewczynki mogą bardzo mocno przywiązywać się do zabawek. Nierzadko wybierają sobie jednego konkretnego pluszaka, który zostaje z nimi nawet w wieku nastoletnim. Warto więc wybrać dla trzylatki taką zabawkę, która będzie mogła jej towarzyszyć w wielu miejscach. Dobrym rozwiązaniem jest chociażby nieduża, pluszowa maskotka Myszka Minnie, której kolor sukienki dopasować można do upodobań solenizantki:

Myszka Minnie Czerwona pluszowa maskotka

Czerwona pluszowa maskotka Myszka Minnie

U trzylatek bardzo szybko budzi się nie tylko uczucie przywiązania, ale też kreatywność. Warto więc poszukać zabawki dla 3 letniej dziewczynki pobudzającej ten aspekt rozwoju. W tym wieku nie ma już dużego ryzyko połknięcia małych elementów, dlatego dobrym pomysłem może być oryginalna prasowanka z bohaterami bajki My Little Pony. Zestaw ten zawiera kolorowe koraliki, tablice z bolcami oraz kartki do prasowania:

prasowanka Meltumz My Little Pony

Koralikowa prasowanka Meltumz My Little Pony 3000 sztuk

Atutem tej zabawki dla trzyletniej dziewczynki jest możliwość samodzielnego zaprojektowania obrazka na ścianę lub breloczka.

Jakie zabawki edukacyjne nadają się dla trzylatków?

Do najbardziej lubianych przez dzieci zabawek edukacyjnych należą różnego rodzaju układanki, ze szczególnym wskazaniem na puzzle. Trzylatkom polecane są zestawy optymalnie dostosowane pod względem ilości elementów do wieku. Nie bez znaczenia pozostaje odpowiednio atrakcyjny wzór, który zachęci dziecko do ułożenia zestawu w całości. Dobrym przykładem edukacyjnej zabawki dla 3 latka chłopca mogą być puzzle przedstawiające kadr z animacji Cars – Auta:

Puzzle 100 elementowe z postaciami z bajki Cras - Auta

Cars – Auta – Puzzle 100 elementów

Dziewczynkom możemy polecić natomiast układanki z ulubionymi bohaterkami Littlest Pet Shop – Zabawa w Parku. Ich układanie bardzo pozytywnie wpływa na rozwój trzylatków – kształtuje wyobraźnię przestrzenną, podnosi sprawność manualną i ćwiczy myślenie logiczne:

Stu elementowe Puzzle Littlest Pet Shop

Puzzle Littlest Pet Shop – 100 elementów

Jak widzimy w tych kilku powyższych przykładach, znalezienie odpowiedniej zabawki dla trzyletniego dziecka, która będzie jednocześnie bawić, jak i rozwijać nie jest wcale takie problematyczne.