Default welcome msg!

Zabawki edukacyjne

Nauka poprzez zabawę - idealny sposób na prawidłowy rozwój dziecka

Zabawki w życiu dziecka odgrywają bardzo ważną rolę. Towarzyszą mu zarówno w smutku, jak i w radości będąc lekiem na całe zło. Pozwalają mu poznawać świat, nabywać i kształtować różne umiejętności, a także dostarczać mnóstwo frajdy. Najlepsze zabawki to takie, które jednocześnie uczą i bawią. Dlatego też warto podarować dziecku zabawki edukacyjne, które zapewnią mu długie chwile świetnej zabawy, a dodatkowo zadbają o jego prawidłowy rozwój. Zabawki edukacyjne dla dzieci pobudzają ich wyobraźnie i wszystkie zmysły. Pomagają dziecku rozwijać kreatywność, inteligencję, a także sprawność manualną.

Powrót do  Zabawki ✨

Brak produktów odpowiadających zapytaniu.

Nauka i zabawa z Pasikotem

Maluchy bardzo lubią rozwijającą zabawę, która wzbudza ich zainteresowanie oraz angażuje na dłuższy czas. W związku z tym, w asortymencie naszego sklepu nie mogło zabraknąć zabawek edukacyjnych, które zapewnią maluchom dobrą zabawę zarówno w domu, jak i na dworze. W naszej ofercie znajdują się różnego typu:

  • gry edukacyjne;
  • zabawki zręcznościowe;
  • zabawki kinetyczne;
  • klocki;
  • piłki, latawce;
  • karty i albumy kolekcjonerskie;

Wyjątkowe miejsce do zabawy stworzą namioty z ulubionymi bohaterami maluchów, a także, stoliki z krzesełkami, które będą dodatkowo stanowiły idealny element dekoracyjny pokoju dziecka.

Gry edukacyjne dla dzieci - sprawdzony sposób na dobrą zabawę

Dzieci bardzo chętnie sięgają po edukacyjne gry, które dostarczają im mnóstwo radości podczas zabawy, bowiem pobudzają ich wyobraźnię, a także uczą zabawy zespołowej. Edukacyjne gry dla dzieci mogą być grami planszowymi, komputerowymi czy też umożliwiającymi zabawę na świeżym powietrzu. Poza rozrywką gry edukacyjne stymulują dzieci w różnych obszarach i kierunkach. Są bardzo cenionym narzędziem edukacyjnym z uwagi na ich skuteczność.

Umysłowe gry edukacyjne dla dzieci, są cenione za to, że poprawiają u dzieci koncentrację, pobudzając ich kreatywność i wyobraźnie, a także ćwiczą ich spostrzegawczość oraz logiczne myślenie.

Z kolei edukacyjne gry sportowe poprawiają u dzieci ich kondycję fizyczną, ćwiczą refleks oraz rozwijają i doskonalą umiejętności fizyczne. Na przykład skakanki są doskonałym treningiem ogólnorozwojowym, a gra w tenisa czy w badmintona - świetnym treningiem sprawnościowym i testem sprawdzającym refleks dziecka.

Zabawki zręcznościowe i kinetyczne - wyzwania chętnie podejmowane przez maluchów

Tego typu edukacyjne zabawki dla dzieci są przez nie bardzo lubiane i chętnie wybierane. Zabawki zręcznościowe i kinetyczne kształcą oraz doskonalą u dzieci umiejętności manualne oraz zręcznościowe. Idealne wyborem są zabawki w postaci inteligentnej plasteliny, ciastoliny PlayDoh czy też bardzo popularnego w ostatnim czasie, rozciągliwego gluta slime. Dostarczają one dzieciom długich chwil kreatywnej zabawy, pobudzającej ich wyobraźnię i będące świetnym treningiem umiejętności manualnych. Podobnie jak zabawki zręcznościowe typu: Hand Fidget Spinner, Hasbro Gra Operacja Trolle, magiczna obręcz rainbow lub też latawce albo klocki.

Kart i albumy kolekcjonerskie

Dzieci bardzo lubią bajki i zwykle mają swojego ulubionego bohatera, z którymi się utożsamiają. Albumy kolekcjonerskie związane z ich ulubionymi postaciami stanowią świetną zabawę. Kolekcjonowanie przedmiotów przez dzieci wpływa bardzo pozytywnie na ich rozwój. Przede wszystkim pobudza i rozwija zainteresowania poznawcze, kształtuje pomysłowość i wyobraźnię. Sprzyja pielęgnowaniu potrzeby posiadania jakiegoś hobby.

Jesteśmy zdania, że oferowane zabawki edukacyjne dla dzieci ze sklepu Pasikot powinny sprostać wymaganiom nawet najbardziej wymagających maluchów.