Default welcome msg!

Zestawy artystyczne

Kreatywne zabawki wspierające rozwój dziecka

Wartość najlepszych zabawek kreatywnych - stymulujących rozwój intelektualny dziecka polega na ich prostocie. Zazwyczaj im zabawka prostsza, im mniej robi sama, tym większy jej walor edukacyjny. Ważne jest, aby zabawka pozostawiała dziecku możliwości decydowania o tym, w jaki sposób się nią bawić. Dziecko ucząc się nowych sposobów wykorzystania danej zabawki rozwija swoją wyobraźnię, a także nabywa umiejętności eksperymentowania z otaczającym światem. Oczywiście to nie sama zabawka wpływa na rozwój, ale to co dziecko z nią zrobi. Zabawka więc, powinna pozostawiać jak najwięcej możliwości, zaskakiwać i oferować ciekawe możliwości zabawy, by jak najlepiej spełniać swoją edukacyjną funkcję. Właśnie takie kreatywne zabawki oferuje nasz sklep Pasikot.

Powrót do  Zabawki ✨

Brak produktów odpowiadających zapytaniu.

Zestawy artystyczne i akcesoria plastyczne

Zestawy artystyczne dla dzieci, oferujące różnorodność materiałów i możliwości ich wykorzystania świetnie sprawdzają się jako zabawki edukacyjne i stymulujące rozwój. Dlatego w ofercie naszego sklepu znajdują się zestawy do malowania, a także masy plastyczne, naklejki, figurki do malowania i wiele innych. Doskonale sprawdzają się i są szeroko wykorzystywane jako zabawki kreatywne różnego rodzaju kolorowanki. Odpowiednio przygotowany, atrakcyjny dla dziecka zestaw do kolorowania pozwoli dziecku nie tylko rozwinąć swoje zdolności plastyczne, ale też ma duży wpływ na zdolności manualne, wyobraźnię przestrzenną, oraz postrzeganie i odpowiedni dobór kolorów. Nasz sklep Pasikot oferuje wielki wybór tego rodzaju produktów, które dodatkowo nawiązują do postaci ze znanych bajek, co czyni je jeszcze bardziej atrakcyjnymi dla dzieci.

Zabawki kreatywne dla dzieci

Rozwój kreatywności dziecka oraz jego wyobraźni, umiejętności planowania i organizowania przestrzeni od dawna są istotne dla rodziców, którzy poświęcają swoim pociechom dużo uwagi. Dzięki nim dzieci lepiej przygotowują się do zadań jakie będzie stawiało przed nimi dorosłe życie. W związku z tym nasz sklep oferuje szeroki asortyment zabawek stymulujących kreatywność. Zestawy kreatywne dla dzieci podzielone są na dwie kategorie: zestawy kreatywne dla dziewczynek i te, przeznaczone bardziej dla chłopców. Jako zestaw kreatywny dla chłopca, świetnie sprawdza się rodzaj zabawek związany z odkrywaniem i nauką umiejętności manualnych. W ofercie naszego sklepu, rodzice mogą odnaleźć między innymi zabawki nawiązujące do serii Jurassic Park. Z kolei zestaw kreatywny dla dziewczynki to, przede wszystkim materiały do samodzielnego wytwarzania z przygotowanych elementów różnego rodzaju biżuterii, czy zabawki umożliwiające tworzenie własnej scenografii do zabawy.

Zabawki z serii "zrób to sam"

Oprócz wspomnianych już wcześniej zabawek kreatywnych, w ofercie naszego sklepu znajduje się duży wybór zabawek pozwalające dzieciom na przykład na samodzielne i bezpieczne skonstruowanie wulkanu, czy dowolne pomalowanie znajdujących się figurek i postaci ze znanych i lubianych przez dzieci kreskówek. Zabawki, które dają dzieciom swobodę tworzenia, należą do tego rodzaju, który w największym stopniu stymuluje ich kreatywność i zachęca do samodzielności. Dlatego w domach, w których przykłada się dużo uwagi do rozwoju intelektualnego dziecka, nie powinno zabraknąć również tego rodzaju zabawek.