Default welcome msg!

Klocki

Jakie klocki Lego wybrać dla naszego dziecka?

Zabawki są ważnym aspektem w życiu każdego dziecka, ponieważ dają nie tylko wiele zabawy i radości z ich posiadania, ale przede wszystkim niektóre z nich edukują. Przeważnie chłopcy interesują się autkami, a dziewczynki lalkami. Taka natura ludzka. Jednak klocki dla dzieci są o tyle dobrą i uniwersalną opcją, że mogą być przeznaczone zarówno dla chłopca, jak i dziewczynki. Poprzez stworzenie unikalnych klocków na podstawie oczekiwanych preferencji płci oraz wieku dziecka, nasze pociechy nie będą mogły oderwać swoich rąk od tego typu zabawek.

Powrót do  Kreatywne

Filtr

Filtr:

Tematyka

Siatka Lista

Ustaw kierunek rosnący

28 produkt(ów)

Siatka Lista

Ustaw kierunek rosnący

28 produkt(ów)

Jak dobierać klocki dla swoich dzieci?

Odpowiedni wybór zestawów klocków nie zawsze jest prosty, ale wydaje się łatwiejszy niż to możliwe. W pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na to, jakimi typami zabawek dziecko lubi się bawić. Czy są to zabawki, które mają tylko ładnie wizualnie wyglądać, czy są może z kategorii funkcjonalnych, dzięki którym dziecko rozwija umiejętność logicznego myślenia. Także wiek odgrywa istotną, jak nie najważniejszą, rolę w wyborze zabawek. Nie chodzi tylko o poziom trudności w ich obsłudze, ale przede wszystkim o bezpieczeństwo malucha. Warto także zwrócić uwagę nie tylko na estetykę czy funkcjonalność zabawek, ale także na ich trwałość materiały, z którego zostały wykonane.

Najpopularniejsze firmy produkujące klocki dla dzieci

Niewątpliwie jedną z najbardziej znanych firm na całym świecie w tematyce klocków zabawkowych jest Lego, które zasłynęło z produkcji wysokojakościowych oraz różnorodnie kolorowych zabawek. Jedynym mankamentem, który może zniechęcać do zakupu klocków firmy Lego jest cena. Nieco tańszą alternatywą, ale równie dobrą pod względem jakości i wyglądu jest firma Cobi. Oczywiście trwałością nie przypominają produktów konkurenta, ale swoimi pozostałymi zaletami spełnią podstawowe oczekiwania konsumenta.

Ciekawe zestawy klocków Lego

Niewątpliwie jednymi z najbardziej znanych zestawów firmy Lego są Klocki Lego City. Różnorodne kształty, wiele szczegółów oraz kolorowe klocki z tej serii doskonale pobudzają wyobraźnię dziecka i umożliwiają zabawę na wiele godzin. Klocki z tej serii są przeznaczone dla dzieci w wieku od pięciu do dwunastu lat. Chyba każdy chłopiec od czasu do czasu lubi sobie wyobrażać, że jest bohaterem, policjantem albo ninją. Zestaw Klocki Lego Ninjago z pewnością częściowo spełni młodociane marzenia i sprawią, że dzieci poczują się jakby sami byli poniekąd młodszą wersją Jackie Chana.

Klocki Lego dla dziewczynek

Nie można także zapomnieć o dziewczynkach. Dla nich zostały specjalnie przygotowane zestawy Klocki Lego Friends nieco kolorystycznie odmienne od klocków dla chłopców. Podstawowym kolorem w produktach z tej serii jest róż, a także zieleń, błękit, żółć oraz inne jasne i ciepłe barwy. Tutaj z kolei dziecko musi mieć co najmniej pięć lat, aby skorzystać z tego typu klocków.

Jedną z ciekawszych i piękniejszych bajek jest Epoka Lodowcowa, których bohaterowie są uwielbiani przez tysiące dzieci. A co gdyby tak mieć w ręce mniejszą podobiznę jednego z nich? Specjalnie dla fanów Epoki zostały stworzone Klocki Lego Epoka Lodowcowa Diego, Sid i Scrat. Z pewnością to specyficzne trio składające się z szablozębnego tygrysa, radosnego leniwca i wiecznie pechowej wiewiórki, wywoła na twarzy dziecka uśmiech na wiele godzin. Całość kompletu po złożeniu wynosi 41,3 x 5,6 cm.

A teraz coś dla najmłodszych: klocki Ciuchcia Tomek i Przyjaciele. Świetny zestaw, przeznaczony dla dzieci już od drugiego roku życia, w pełni bezpieczny. Zestaw zawiera lokomotywę Karola oraz 4 inne klocki. Należy zaznaczyć, że wszystkie oferowane przez nas produkty poza wysoką jakością, są oryginalne i licencyjne.