Default welcome msg!

Klocki

Jakie klocki Lego wybrać dla naszego dziecka?

Zabawki są ważnym aspektem w życiu każdego dziecka, ponieważ dają nie tylko wiele zabawy i radości z ich posiadania, ale przede wszystkim niektóre z nich edukują. Przeważnie chłopcy interesują się autkami, a dziewczynki lalkami. Taka natura ludzka. Jednak klocki dla dzieci są o tyle dobrą i uniwersalną opcją, że mogą być przeznaczone zarówno dla chłopca, jak i dziewczynki. Poprzez stworzenie unikalnych klocków na podstawie oczekiwanych preferencji płci oraz wieku dziecka, nasze pociechy nie będą mogły oderwać swoich rąk od tego typu zabawek.

Powrót do  Kreatywne

Filtr

Filtr:

Tematyka

Siatka Lista

Ustaw kierunek rosnący

1 produkt(ów)

Siatka Lista

Ustaw kierunek rosnący

1 produkt(ów)

Jak dobierać klocki dla swoich dzieci?

Odpowiedni wybór zestawów klocków nie zawsze jest prosty, ale wydaje się łatwiejszy niż to możliwe. W pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na to, jakimi typami zabawek dziecko lubi się bawić. Czy są to zabawki, które mają tylko ładnie wizualnie wyglądać, czy są może z kategorii funkcjonalnych, dzięki którym dziecko rozwija umiejętność logicznego myślenia. Także wiek odgrywa istotną, jak nie najważniejszą, rolę w wyborze zabawek. Nie chodzi tylko o poziom trudności w ich obsłudze, ale przede wszystkim o bezpieczeństwo malucha. Warto także zwrócić uwagę nie tylko na estetykę czy funkcjonalność zabawek, ale także na ich trwałość materiały, z którego zostały wykonane.

Najpopularniejsze firmy produkujące klocki dla dzieci

Niewątpliwie jedną z najbardziej znanych firm na całym świecie w tematyce klocków zabawkowych jest Lego, które zasłynęło z produkcji wysokojakościowych oraz różnorodnie kolorowych zabawek. Jedynym mankamentem, który może zniechęcać do zakupu klocków firmy Lego jest cena. Nieco tańszą alternatywą, ale równie dobrą pod względem jakości i wyglądu jest firma Cobi. Oczywiście trwałością nie przypominają produktów konkurenta, ale swoimi pozostałymi zaletami spełnią podstawowe oczekiwania konsumenta.

Ciekawe zestawy klocków Lego

Niewątpliwie jednymi z najbardziej znanych zestawów firmy Lego są Klocki Lego City. Różnorodne kształty, wiele szczegółów oraz kolorowe klocki z tej serii doskonale pobudzają wyobraźnię dziecka i umożliwiają zabawę na wiele godzin. Klocki z tej serii są przeznaczone dla dzieci w wieku od pięciu do dwunastu lat. Chyba każdy chłopiec od czasu do czasu lubi sobie wyobrażać, że jest bohaterem, policjantem albo ninją. Zestaw Klocki Lego Ninjago z pewnością częściowo spełni młodociane marzenia i sprawią, że dzieci poczują się jakby sami byli poniekąd młodszą wersją Jackie Chana.

Klocki Lego dla dziewczynek

Nie można także zapomnieć o dziewczynkach. Dla nich zostały specjalnie przygotowane zestawy Klocki Lego Friends nieco kolorystycznie odmienne od klocków dla chłopców. Podstawowym kolorem w produktach z tej serii jest róż, a także zieleń, błękit, żółć oraz inne jasne i ciepłe barwy. Tutaj z kolei dziecko musi mieć co najmniej pięć lat, aby skorzystać z tego typu klocków.

Jedną z ciekawszych i piękniejszych bajek jest Epoka Lodowcowa, których bohaterowie są uwielbiani przez tysiące dzieci. A co gdyby tak mieć w ręce mniejszą podobiznę jednego z nich? Specjalnie dla fanów Epoki zostały stworzone Klocki Lego Epoka Lodowcowa Diego, Sid i Scrat. Z pewnością to specyficzne trio składające się z szablozębnego tygrysa, radosnego leniwca i wiecznie pechowej wiewiórki, wywoła na twarzy dziecka uśmiech na wiele godzin. Całość kompletu po złożeniu wynosi 41,3 x 5,6 cm.

A teraz coś dla najmłodszych: klocki Ciuchcia Tomek i Przyjaciele. Świetny zestaw, przeznaczony dla dzieci już od drugiego roku życia, w pełni bezpieczny. Zestaw zawiera lokomotywę Karola oraz 4 inne klocki. Należy zaznaczyć, że wszystkie oferowane przez nas produkty poza wysoką jakością, są oryginalne i licencyjne.